Aktualności › Światowy Dzień Poezji

21 marca społeczność ze Skłodowskiej nie tylko z radością witała oczekiwaną przez wszystkich wiosnę, ale równie włączyła się w obchody Światowego Dnia Poezji,którego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. W tym dniu uczniowie mieli możliwość poznania wierszy poświęconych urokom wiosny, które były rozmieszczone w różnych miejscach szkoły. Bibliotekarki przygotowały wystawę tomików i antologii poezji polskiej, którą uczniowie mogli oglądać i czytać przed biblioteką szkolną.Zaś na lekcjach języka polskiego czytano fragmenty utworów poetyckich.Te chwile spędzone z poezją miały przypomnieć młodzieży zalety wynikające z czytania i uświadomić, że to, co znajdziemy w wierszach  nie może zostać zastąpione przez nic innego. Nie da się bowiem zastąpić zadumy i refleksji, które wiodą czytelnika ku czemuś lepszemu, pomagając  zatrzymać się na moment i  przemyśleć, co obecnie dzieje  się w naszym życiu. A taka refleksja może być początkiem wielkich zmian na lepsze.