Aktualności › Konkurs recytatorski

Czarnoleskiej ja rzeczy

Chcę — ta serce uleczy!”

Słowa Cypriana Kamila Norwida towarzyszyły uczestnikom tegorocznego Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, którzy 17 marca 2023 r. zgromadzili się w świetlicy szkolnej, aby na nowo odkrywać ponadczasowe przesłanie twórczości Jana Kochanowskiego.

Celem spotkania było wyłonienie uczniów, którzy będą reprezentować Skłodowską I Wojewódzkim Konkursie Recytatorsko-Plastycznym „Zainspiruj się Kochanowskim” oraz uwrażliwienie młodzieży na piękno poetyckiego słowa.

Do konkursu przystąpiło 23 uczniów, których zadaniem było zaprezentowanie utworu Jana Kochanowskiego i wykazanie się właściwym doborem repertuaru, ciekawą interpretacją, poprawną dykcją, opanowaniem pamięciowym dzieła oraz zbudowaniem wyjątkowego nastroju artystycznego.

Oceny wystąpień dokonała komisja konkursowa w składzie:

Dyrektor Marian Popławski

Wicedyrektor Elżbieta Mańko

Nauczyciele języka polskiego: Katarzyna Zglinicka, Sylwia Wojciechowska, Agnieszka Stępień.

Młodzież zaprezentowała się pięknie, ale szczególne wrażenie na komisji wywarły następujące osoby:

Alicja Mróz z kl. III LPp – I miejsce

Wiktor Marcinkiewicz z kl. III TCp – II miejsce

Wiktoria Mącznik z kl. II TT i Julia Sówka z kl. III LOP – III miejsce

Yevheniia Krispi z kl. I TT – wyróżnienie

Na etapie międzyszkolnym w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorsko-Plastycznym „Zainspiruj się Kochanowskim” naszą szkołę będą reprezentowali Alicja Mróz i Wiktor Marcinkiewicz.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli wysiłek przygotowania i zaprezentowania recytacji.

Nauczyciele języka polskiego