Aktualności › Zajęcia edukacyjne w Bibliotece Pedagogicznej

Zajęcia edukacyjne w Bibliotece Pedagogicznej

W styczniu 2023 roku uczniowie klas 3 TGp, 3 LSb, II LOL, III LOL i II LOS pod opieką nauczycielek języka polskiego Kariny Gnatkowskiej, Anny Kordyszewskiej, Marzanny Siemienowskiej oraz Katarzyny Zglinickiej wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „ Powstanie Styczniowe 1863 – 1864”. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach 160 rocznicy wybuchu powstania styczniowego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Wyszkowie. Pani Sylwia Jaworska ubrana w suknię żałobną z ówczesnej epoki, opowiedziała interesujące historie związane z największym zrywem niepodległościowym w Polsce. Przedstawiła również przykłady dzieł literackich, malarskich i filmowych, w których występuje temat powstania styczniowego. Młodzież ze  szczególnym  zainteresowaniem  słuchała historii  wydarzeń powstańczych,  które miały miejsce na   terenie  powiatu    wyszkowskiego. Zajęcia   edukacyjne,  w   których  uczestniczyli   uczniowie ze  Skłodowskiej, były  świetnym wprowadzeniem do omawiania motywu powstania styczniowego na lekcjach historii i języka polskiego.

Nauczyciele języka polskiego.