Aktualności › OLIMPIADA WIEDZY O TURYSTYCE

Olimpiada Wiedzy o Turystyce

4 stycznia 2023 r. uczniowie Zuzanna Pych IV TTp i Karol Grzymkowski III THT reprezentowali naszą szkołę podczas Olimpiady Wiedzy o Turystyce na  etapie okręgowym w Warszawie.  Etap okręgowy składał się z dwóch części: 40 zadań testowych oraz z zadania praktycznego sprawdzającego wiedze i umiejętności z zakresu projektowania, sprzedaży i rozliczania imprez i usług turystycznych. Tematem przewodnim była turystyka w mieście, turystyka na obszarach miejskich. Celem organizatorów jubileuszowej dziesiątej edycji było zainteresowanie uczestników poznawaniem dziedzictwa, zabytków, architektury, tematycznych dzielnic i szlaków, zwrócenie uwagi na cele realizowane przez turystów podczas pobytów w mieście, również weekendowych. Z niecierpliwością czekamy na wyniki  uczestników i trzymamy kciuki za ich sukces.

Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie uczniów do olimpiady:

Bożena Pikora

Joanna Borkowska – Sergiejuk