Aktualności › Konkurs piosenki obcojęzycznej „Zaśpiewajmy na Boże Narodzenie”

Konkurs piosenki obcojęzycznej „Zaśpiewajmy na Boże Narodzenie”

16 grudnia odbył się VII szkolny, a zarazem I powiatowy konkurs piosenki obcojęzycznej „Zaśpiewajmy na Boże Narodzenie” / „Let’s sing for Christmas”.  Celem konkursu jest rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem obcym, podniesienie umiejętności językowych, podniesienie samooceny uczniów a także zaprezentowanie uczniów utalentowanych muzycznie i wokalnie. Zgromadzonych powitali uczniowie: Szymon Godleś, Zuzanna Sitek, Oliwia Fedorczyk, Wiktor Marcinkiewicz.

Zaprezentowali się uczniowie piętnastu szkół podstawowych oraz siedmiu klas ze Skłodowskiej, które po szkolnych eliminacjach zakwalifikowały się do finału. Wybrzmiały utwory świąteczne i kolędy w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim a nawet japońskim. Jury obradowało w dwóch składach: Elżbieta Mańko, Edyta Bocian, Agnieszka Mroczkowska, Anna Ludwiczak, Ewa Lewandowska, Karol Wołynko (kategoria klasy VII - VIII). Izabela Balińska, Justyna Sobczak, Olga Szewczyk, Grażyna Bieniawska, Piotr Wyszyński (kategoria klasy ZS nr 1 w Wyszkowie).

Po naradach jury wyłoniło zwycięzców:
Szkoła podstawowa:
1. miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lucynowie z utworem "Snowman".

2. miejsce Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Komorowie z utworem "So this is Christmas".

3. miejsce Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie z utworem "Kling Glockchen Klingelingeling".

Wręczono także dwa wyróżnienia: dla Kamila Jaszewskiego ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wróbla "Jaskółki" w Wyszkowie za wykonanie utworu "Winter Wonderland" oraz dla Oliwii Świercz ze Szkoły Podstawowej w Łosinnie za utwór "Christmas Time".

Szkoła średnia – ZS nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie:
1. miejsce kl. 3 LOP z utworem "Mary, did you know?".
2. miejsce zdobyła uczennica kl. 2 TK, Kinga Soliwoda, z utworem "Cicha noc", który wykonała w języku japońskim.
3. miejsce zajęli uczniowie kl. 4 LPp z utworem "Feliz Navidad" zaśpiewamym po niemiecku.
Wyróżnienie trafiło do kl. I LOS, którzy zaśpiewali w języku rosyjskim piosenkę "Cicha Szepciut".

Nagrody dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe, Rada Rodziców oraz przedsiębiorstwo Jeronimo. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy oraz słodycze. Dla laureatów przygotowane zostały nagrody rzeczowe. Podziękowania i dyplomy otrzymali także nauczyciele, którzy przygotowali wykonawców do konkursu.

Gratulacje i podziękowania przekazała naczelnik Wydziału Edukacji Powiatu Wyszkowskiego – Agnieszka Deptuła oraz Dyrekcja szkoły. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za pomoc w realizacji inicjatywy i zapraszamy za rok!

Nauczyciele języków obcych.