Aktualności › ,,Mamy dobre serce i wrażliwą duszę”

,,Mamy dobre serce i wrażliwą duszę”

Młodzież ze ,,Skłodowskiej” po raz kolejny pokazała, że jest empatyczna, wrażliwa i nie ustaje w działaniach na rzecz osób potrzebujących. Nadchodzące święta to czas, kiedy tradycyjnie nasza szkoła włącza się w akcje, mające na celu niesienie pomocy i wsparcia drugiemu człowiekowi. Już w listopadzie Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu koordynowały Świąteczną Akcję, w ramach której zostały przygotowane paczki świąteczne dla dzieci i młodzieży z Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie, Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Dzieci otrzymały od nas gry planszowe, zabawki, puzzle, kredki, kolorowanki.

Kolejną, cieszącą się bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem akcją była Mikołajkowa zbiórka środków finansowych dla Marysi, która cierpi na dysplazję przegrodowo - oczną oraz Igorka, chorującego na nowotwór złośliwy. W ramach akcji uczniowie zorganizowali kiermasz ciast i słodkich smakołyków. I tym razem społeczność naszej szkoły nie zawiodła. Udało się zebrać 441 zł. Powyższe akcje udowadniają i utwierdzają nas w przekonaniu, że nasi uczniowie mają dobre i otwarte serca.