Aktualności › DZIEŃ Z WOT

Dzień z WOT

8 grudnia 2022 roku gościliśmy w naszej szkole żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z 52 batalionu piechoty lekkiej w Komorowie. W spotkaniu wzięły udział wszystkie klasy maturalne. Celem wizyty było zachęcenie pełnoletnich uczniów do wstępowania do oddziałów Wojsk Obrony Terytorialnej.

Podczas pokazu ppor. Krystman omówiła wymogi , które należy spełnić, aby stać się żołnierzem WOT, oraz poinformowała o możliwo ściach dalszego kształcenia i pracy jako żołnierze zawodowi.

Na stanowiskach ćwiczeń praktycznych uczniowie zapoznali się ze sprzętem będącym na wyposażeniu każdego żołnierza, który pozwoli przetrwać w trudnych warunkach, oraz sprawdzili swoje umiejętności w udzielaniu pomocy przedmedycznej. Oferta szkoleń podstawowych w WOT została przyjęta przez uczniów z dużą aprobatą.