Aktualności › Ogólnopolski program profilaktyczno – edukacyjny

W roku szkolnym 2022/23 Zespół Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie przystąpił do ogólnopolskiego programu profilaktyczno – edukacyjnego „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”, organizowanego  przez fundację Kulczyk Foundation, przy współpracy z firmą Rossman.
Do programu zostały zakwalifikowane 224 szkoły z całej Polski. W ramach programu otrzymaliśmy środki higieniczne dla dziewcząt niezbędne podczas menstruacji. Darmowe  podpaski są udostępnione w toaletach na każdym piętrze naszej szkoły oraz w gabinecie pielęgniarki. Uczennice również dokładają własne środki np. tampony. Młodzież z klasy 1LLb chętnie angażuje się w wolontariat, szerząc świadomość na temat menstruacji. Robią to pod opieką nauczyciela biologii - Pani Joanny Urbanik. Wkrótce otrzymamy specjalnie opracowane materiały edukacyjne, dotyczące dojrzewania i menstruacji, które będą wykorzystane podczas lekcji biologii czy godzin wychowawczych.