Aktualności › ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

01.12.2022r. uczniowie klas II LOL i III LOL wraz z opiekunami Marzanną Siemienowską i Kariną Gnatkowską udali się do Biblioteki Pedagogicznej w Wyszkowie. Młodzież ze Skłodowskiej miała niepowtarzalną okazję wysłuchać prelekcji prezes Oddziału Rejonowego PCK Pani Grażyny Borkowskiej dotyczącej Światowego Dnia Walki z AIDS. Uczniowie poznali prawdy i mity na temat zakażenia HIV i choroby AIDS. Dowiedzieli się, jak może dojść do zakażenia, dlaczego warto zrobić test oraz kto powinien wykonać test w kierunku HIV. Podsumowaniem spotkania był konkurs sprawdzający wiedzę na temat AIDS. Młodzież wykazała się dużą aktywnością, odpowiadając na pytania. Najlepsi zostali nagrodzeni, a obie klasy otrzymały nagrody niespodzianki.

Opracowały:

Karina Gnatkowska i Marzanna Siemienowska