Aktualności › SENTYMENTALNA PODRÓŻ ŚLADAMI ŻYCIA I TWÓRCZOŚCI ROMANTYCZNEGO WIESZCZA

18 listopada 2022 roku uczniowie klas II LOS i II LOL wspólnie z opiekunami: Katarzyną Zglinicką, Kariną Gnatkowską, Marzanną Siemienowską oraz Magdaleną Mikołajczyk uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od Placu Zamkowego, Krakowskiego Przedmieścia i podziwiania świątecznych iluminacji. Głównym celem wyjazdu było odwiedzenie Muzeum Literatury Adama Mickiewicza w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem wysłuchała prelekcji kustosza na temat życia i dokonań twórczych romantycznego poety, obejrzała wystawę, zaskakującą bogactwem pamiątek po autorze „Pana Tadeusza”.

Jesienny wyjazd do Warszawy dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń, pozwolił na pogłębienie wiedzy z zakresu polskiego romantyzmu oraz służył integracji klas.

Opracowały:

Karina Gnatkowska