Aktualności › Olimpiada Teologii Katolickiej

W dniu17 listopada 2022 r. w naszej szkole odbył się I etap XXIII Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: Bóg jest Miłością objawioną w Słowie. Do pisania testu sprawdzającego wiedzę z zakresu Pisma Świętego Nowego Testamentu (Prolog św. Jana Ewangelisty), Sagi Pelpińskiej Biblii Gutenberga oraz rozważań Stefana Wyszyńskiego „Jesteśmy z miłości i dla miłości  przystąpiło 14 uczniów z klasy 1 Lla i 1 Llb.

Uczestnicy olimpiady rozwiązywali w ciągu 45 minut test (jednokrotnego i wielokrotnego wyboru) oraz udzielali  odpowiedzi na pytania otwarte, określające stopień przyswojenia wiadomości na podstawie wskazanych lektur przez organizatora. Mogli oni uzyskać z testu  maksymalnie 52 punkty.

I miejsce i awans do etapu diecezjalnego  zajęła Zofia Więch z kl. 1 Llb, a z kl. 1 Lla: II miejsce Marta Kasińska i III miejsce - Miłosz Kołodziejczyk. Gratulujemy wszystkim wygranym oraz biorącym udział w Olimpiadzie odkrywania pasji miłości Bożej w sobie i w wydarzeniach, które się dokonywały w historii Zbawienia i mają znaczenie w naszym życiu.

Opracowała: Małgorzata Wyszyńska