Aktualności › Ogólnopolski konkurs kulinarny ,,Bitwa na drobiowe smaki”

W dniach 8-9 listopada 2022r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie kulinarnym ,,Bitwa na drobiowe smaki 2”. Konkurs odbył się w Studio Kulinarnym Bosch w Warszawie pod okiem najlepszych Szefów kuchni, którzy oceniali wszystkie potrawy a przewodniczył im - Łukasz Konik.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny z klasy 3 TGp :

1. Roksana Kołodziejczyk i Nazar Startsev oraz

2. Patrycja Mejer i Klaudia Zawadzka

W konkursie brało udział 11 szkół z województwa mazowieckiego. Pierwszy etap zmagań polegał na przygotowaniu zupy i dania głównego z zastosowaniem drobiu wg własnej receptury, którą nasi uczniowie wraz z opiekunem stworzyli i wcześniej sporządzali, w ramach przygotowania do konkursu.

Roksana i Nazar zaprezentowali: zupę krem z pieczarek z grzanką z pietruszkowym pesto i mozzarellą oraz roladki z piersi kurczaka otulone chrupiącym boczkiem z sosem kurkowym i szparagami.

Patrycja i Klaudia zaprezentowały: zupę krem z zielonego groszku z kleksem śmietany oraz kieszenie z kurczaka faszerowane szpinakiem i fetą na puree z białych warzyw.

Do finałowej szóstki zakwalifikowali się: Roksana i Nazar.

Finał etapu wojewódzkiego polegał na sporządzeniu dania głównego z zastosowaniem pięciu obowiązkowych składników: fileta z piersi kurczaka, skrzydełka, serca drobiowego, batatów i sera pleśniowego. Na opracowanie receptury mieliśmy tylko 15 minut.

Uczniowie przygotowali smaczne i kolorowe danie: pieczoną pierś z kurczaka na puree z batatów z serowym sosem, panierowane serce kurczaka i karmelizowany zielony groszek.

Zajęliśmy trzecie miejsce w województwie mazowieckim.

Nasze danie smakowało i zebrało wiele pochwał od jury. Roksana i Nazar otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody rzeczowe- sprzęt AGD. Ponadto zobaczyli jak się pracuje pod presją czasu.

Były to dwa dni pełne ogromnych emocji i ekspresowej wiedzy od profesjonalistów.

Z konkursu wróciliśmy zadowoleni, bogatsi o cenne doświadczenie oraz wiedzę, która z pewnością wykorzystamy w dalszym rozwijaniu umiejętności kulinarnych.

Uczniów do konkursu przygotowała, wspierała merytorycznie i mocno kibicowała Ewa Omelianowicz.

Gratuluję wszystkim uczestnikom.

Tekst i zdjęcia: Ewa Omelianowicz