Aktualności › CZY MUZYKA MUSI BYĆ POWAŻNA?

W dniu 8 listopada 2022r. uczniowie klas III LSa, III LSb i III LLp w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu„ udali się do Basenu Artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej przy ulicy Marii Konopnickiej 6 w Warszawie. Uczniowie mieli okazję wysłuchać w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej - polskiej śpiewaczki operowej ( mezzosopran) poniższych utworów: Stanisław Moniuszko

Prząśniczka, Stanisław Moniuszko Znali ten kraj ,Astor Piazzolla Liber tango, Fryderyk Chopin Życzenie. Jan Stokłosa – polski kompozytor, aranżer, wiolonczelista, klawiszowiec, dyrygent i producent muzyczny poprowadził warsztaty , które były odpowiedzią na pytanie, tytuł programu „Czy muzyka musi być poważna?” W trakcie zajęć widzowie odbyli

muzyczną podróż między gatunkami muzycznymi. Po tym koncercie uczniowie znaleźli odpowiedzi na pytania: Czy dobra melodia zadziała w każdej muzyce? Czy Moniuszko jest obecny tylko w operze? W trakcie koncertu zaprezentowano różne utwory muzyki poważnej, pokazując, że dobra muzyka nie zna granic i że muzyka poważna wcale nie musi być grana na serio.

Po uczcie muzycznej uczniowie udali się do Łazienek Królewskich – zespołu pałacowo-ogrodowego w Warszawie założonego w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się Pałac na Wodzie i królewskie pawie. Spacerowi po parku towarzyszyła słoneczna pogoda. Opiekunami młodzieży byli: Bożena Pikora ( pomysłodawca wyjazdu), Anna Kordyszewska, Iwona Kulasińska, Marzena Strzemieczna.