Aktualności › STOP NARKOTYKOM! - podejmujemy odpowiedzialne decyzje

STOP NARKOTYKOM! - podejmujemy świadome decyzje

Mając na uwadze priorytety MEiN na rok szkolny 2022/23, dotyczące wychowania zmierzającego do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji, wychowawcy klas II LOS i I LOS – Katarzyna Zglinicka i Marzena Getka, przeprowadziły cykl lekcji poświęconych narkotykom. Na lekcjach wychowawczych młodzież dowiedziała się o mitach i faktach na temat tego typu uzależnień. Uczniowie uświadomili sobie jak łatwo wejść na drogę nałogu i jakie skutki ona ze sobą niesie.
Słuchacze wzmocnili odbiór treści teoretycznych, uczestnicząc w spektaklu teatralnym pt. „Wspomnienia narkomanki” oraz seansie filmowym pt. „Johnny”. Oba teksty kultury stały się doskonałym potwierdzeniem tego, że presja rówieśników czy środowisko, w którym się wychowujemy stają się często motywami sięgania po narkotyki. Zarówno narkomanka Basia, jak i Patryk, młody opryszek, sięgający po różne używki, pokazali młodzieży, że zawsze warto dać sobie pomóc i zawalczyć o zdrowie, lepszą przyszłości a nawet życie. Te postacie niewątpliwie, przyczynią się do asertywnych postaw i właściwych decyzji uczniów klasy I i II LOS, nie tylko w zakresie zagrożenia uzależnieniem od narkotyków.