Aktualności › Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

"Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu"

Eliza Orzeszkowa

18 października 2022 roku w Zespole Szkół Nr 1 odbyła się uroczystość Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Zgromadzonych gości powitała pani Agnieszka Deptuła, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Wyszkowie. Pani naczelnik zwróciła się do nauczycieli, składając wyrazy uznania za przekazywaną wiedzę i mądrość życiową swoim uczniom. Następnie Starosta Powiatu Wyszkowskiego pan Jerzy Żukowski złożył wszystkim pedagogom życzenia z okazji ich święta. Pan starosta, w podziękowaniu za codzienną pracę oraz zaangażowanie, dzięki którym uczniowie mogą nie tylko zdobywać wiedzę i umiejętności, ale przede wszystkim rozwijać swoje pasje, uhonorował dyrektorów placówek oraz nauczycieli nagrodą. Życzenia nauczycielom przekazał także Michał Giers, dyrektor Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Podczas uroczystości nastąpiło otwarcie nowych pracowni, w których wiedzę zdobywać będą uczniowie ze Skłodowskiej. Dyrektor ZS Nr1 w Wyszkowie pan Marian Popławski poinformował, że to przedsięwzięcie kosztowało około 1 mln zł. Pracom remontowym poddane zostały pomieszczenia po dawnej „ Bursie szkolnej”, które ostatecznie zaadaptowane zostały na klasopracownie, stołówkę, zaplecze, pokój nauczycielski, szatnie oraz toalety. Przecięcia wstęgi dokonali: Starosta Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Żukowski, przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Pągowski, dyrektor Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie Michał Giers, wykonawca Sebastian Kamiński, dyrektor ZS Nr1 im. Marii Skłodowskiej – Curie Marian Popławski oraz Roksana Kołodziejczyk - uczennica ZS Nr1. Wykonawcom, panom Sebastianowi Kamińskiemu oraz Jarosławowi Szczerbie wręczone zostały specjalne podziękowania.

Dla zgromadzonych gości zaśpiewał Leonid Volodko - Białorusin, obecnie mieszkający w Polsce, pieśniarz, poeta, autor melodii i tekstów. Artysta wystąpił w bogatym repertuarze - wykonał klasyczne ballady i romanse, własne kompozycje w języku francuskim, angielskim oraz polskim a także przeboje światowe.