Aktualności › ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

W piątek (07.10.22r.) uczniowie z klasy III THT odwiedzili wystawy czasowe w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie, pt. „Nad Wisłą na Urzeczu” oraz „Średniowieczne źródła naszego dziedzictwa Sofia Kijowska – Ostrów Lednicki”.

Wystawa „Nad Wisłą na Urzeczu” koncentruje się na historii Urzecza – warszawsko-podwarszawski region etnograficzny, rozciągający się po obydwu brzegach Wisły. Wystawa obejmowała archiwalne i współczesne fotografie z Urzecza, filmy z opowieściami jego obecnych mieszkańców, przedmioty użytkowe oraz narzędzia. Druga wystawa planszowa prezentowała wspólne polsko-ukraińskie dziedzictwo historyczne, relacje Polski piastowskiej i Rusi kijowskiej we wczesnym średniowieczu.

Kolejnym punktem wycieczki był park miejski i zapoznanie młodzieży z niedawno powstałym Infokioskiem, zawierającym informacje o historii parku, wyszkowskim przemyśle, rodzinie Rytlów oraz kryptologu Jerzym Różyckim. Uczniowie zwrócili uwagę, że Punkt Informacji Turystycznej, tablice informacyjne, mają duży wpływ na rozwój rynku turystycznego oraz marketingu miasta.

Ostatnim punktem wycieczki pieszej była wystawa czasowa, pt. „Interpretacja przestrzeni” – malarstwo Katarzyny Chodyń-Semczuk w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.