Aktualności › PATRIOTYCZNA LEKCJA HISTORII W TREBLINCE

Patriotyczna lekcja historii w Treblince

10 października 2022 r. uczniowie klas 4LSb i 4TGp pod opieką nauczycieli: Hanny Czajkowskiej, Edyty Bocian, Iwony Kulasińskiej i Katarzyny Grabskiej, zwiedzili obóz zagłady w Treblince. Wycieczka została zorganizowana w ramach programu pn.: „Kulturalna szkoła na Mazowszu”, którego celem jest upowszechnianie dziedzictwa kulturowego wśród uczniów. Program umożliwia korzystanie z biletów wstępu za symboliczną złotówkę do mazowieckich instytucji kultury. Uczniowie Skłodowskiej, słuchając opowieści przewodnika, poznali historię obozu w Treblince, fakty dotyczące jego funkcjonowania i przeznaczenia. Była to dla nich cenna lekcja historii o nazistowskich zbrodniach. Upowszechnianie wiedzy o tych wydarzeniach wśród młodzieży jest niezmiernie ważne, ponieważ to oni będą dbać o to, by hasło „NIGDY WIĘCEJ” nie pozostało pustymi słowami.