Aktualności › Międzynarodowy Dzień Pokoju

Międzynarodowy Dzień Pokoju

21 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pokoju, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1981 roku. W tym dniu w naszej szkole, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i biblioteki szkolnej, podczas zajęć lekcyjnych, nauczyciele rozmawiali z uczniami na temat pokoju. Rozmowy te spotkały się z dużym zainteresowaniem i wywołały wiele emocji wśród młodzieży, która obecnie z niepokojem przysłuchuje się informacjom o toczącej się wojnie. Uczniowie mieli również, możliwość zapoznania się z historią Międzynarodowego Dnia Pokoju i obejrzenia wystawki pt. „Każda wojna jest złem”

Kolejne działania związane z propagowaniem idei pokoju na świecie będą realizowane w październiku – Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych. Hasłem tegorocznych obchodów jest: „Czytanie dla pokoju”.