Aktualności › Europejski Dzień Języków w Skłodowskiej

Europejski Dzień Języków w Skłodowskiej

26 września 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Jednym z głównych celów obchodów Europejskiego Dnia Języków jest ukazywanie korzyści płynących z uczenia się języków, takich jak umożliwienie Europejczykom porozumiewania się oraz poznawania tradycji i kultury Europy.

Tego dnia młodzież miała okazję uczestniczyć w zajęciach poświęconych zagadnieniom kulturowym i językowym obszaru Europy, przygotowanych przez nauczycieli języków angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Uczniowie mogli poćwiczyć swoją wymowę podczas czytania „łamańców” językowych w trzech językach, rozwiązywali rebusy, brali udział w internetowych quizach i zabawach językowych. Na każdej przerwie słuchaliśmy przebojów w przeróżnych językach narodowych. Nie zabrakło także plakatów i prezentacji poświęconych ciekawostkom językowym.

Mamy nadzieję, że lekcje przyczyniły się do pogłębienia i rozwoju wiadomości językowych, co wpłynie na poszerzenie idei wielojęzyczności i porozumienia międzykulturowego.