Aktualności › Wycieczka klasy 3TBp

Z wizytą w kinie i Bibliotece Miejskiej

W poniedziałek 26.09. klasa 3TBp razem z wychowawcą Ewą Nowak-Kowalską udała się do kina na film " Johnny", oparty na życiu i działalności księdza Jana Kaczkowskiego. To postać nietuzinkowa, mająca charakter, potrafiąca dotrzeć do każdego człowieka. Jego ulubioną myślą, którą kierował zwłaszcza do ludzi młodych, była "Żyjcie na pełnej petardzie. Wymagajcie od siebie maksymalnie, ustalcie priorytety. Określcie, gdzie jest wasze Westerplatte, którego nie możecie opuścić. Film warto obejrzeć!

Następnie uczniowie przeszli do Biblioteki Miejskiej, gdzie zwiedzili 2 wystawy.

Pierwsza, to zdjęcia Mirosława Stępnia ze strajku w Stoczni Gdańskiej 80. Autor prac łączył się z młodzieżą za pomocą Internetu. Można było porozmawiać, zadać pytania.

Druga wystawa pod hasłem "Nad Wisłą, na Urzeczu" dotyczyła mało znanego regionu ciągnącego się od Warszawy po Czersk. Wystawa skoncentrowała się na historii, dawnych zwyczajach, obrzędach mieszkańców tego obszaru.