Aktualności › Nowy Rok szkolny w Skłodowskiej

„Martwe znasz prawdy, nieznane dla ludu,

Widzisz świat w proszku, w każdej gwiazd iskierce;

Nie znasz prawd żywych, nie obaczysz cudu!

Miej serce i patrzaj w serce!”

Słowami ballady Adama Mickiewicza „Romantyczność” prowadzący przywitali społeczność ZespołuSzkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie, która 1 września 2022 r. o godz. 9.00 zgromadziła się na szkolnym placu, aby zainaugurować nowy rok szkolny.

Prowadzący przypomnieli, że romantyzm to istota polskości, serce naszej kultury i historii, a wolnościowe idee epoki są dziś szczególnie aktualne.

Pierwszy dzień nowego roku szkolnego to czas radości, nadziei na realizację nowych zamierzeń, ale również szczególnej pamięci o ofiarach drugiej wojny światowej. W 83. rocznicę jej wybuchu zebrani uczniowie, nauczyciele, rodzice i goście uczcili ich pamięć minutą ciszy.

Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości, wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego powitano przybyłych gości, dyrekcję szkoły, pracowników, rodziców oraz uczniów. Swoją obecnością spotkanie uświetnili: wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Leszek Marszał, przedstawiciele Rady Rodziców Ewa Lewandowska i Izabela Śliwka-Siruta oraz przedstawiciel Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Wyszkowie Jerzy Mioduszewski.

Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień również dla nowo wybranych władz szkoły. Dyrektor Marian Popławski wręczył oficjalnie akty powołania wicedyrektorom – Elżbiecie Mańko i Izabeli Balińskiej oraz kierownikowi kształcenia praktycznego Katarzynie Sawickiej. Następnie popłynęły gratulacje i życzenia, wręczono kwiaty.

Po tej części przyszedł czas na przemówienia.

Dyrektor Marian Popławski w swoim wystąpieniu jeszcze raz wszystkich przywitał, a szczególnie uczniów klas pierwszych, młodzież z Ukrainy i nowych nauczycieli. Pogratulował również nauczycielom, którzy podczas wakacji uzyskali kolejne stopnie awansu zawodowego.

Dyrektor, otwierając nowy rok szkolny, zaznaczył, że jest to szczególny czas, który daje nową przestrzeń do działania. Życzył wszystkim, aby z powodzeniem mogli zrealizować w Skłodowskiej swoje marzenia i plany. Wyraził nadzieję, że wzajemna życzliwość i współpraca dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, uczniów i ich rodziców przy wsparciu władz samorządowych i opatrzności Bożej pozwoli osiągnąć zamierzone cele.

Najlepsze życzenia oraz zapewnienia o wsparciu w realizacji zadań szkoły popłynęły ze strony gości.  Wicestarosta Leszek Marszał zapewnił, że władze powiatu dołożą wszelkich starań, aby powiększyć bazę lokalową szkoły, wzbogacić infrastrukturę sportową oraz realizować nowe projekty edukacyjne.

Przewodniczące Rady Rodziców Ewa Lewandowska i Izabela Śliwka-Siruta również zapewniły o wszelkim wsparciu, podziękowały za dotychczasową współpracę oraz życzyły wszelkich sukcesów w nowym roku szkolnym.

Następnie przyszedł czas na ceremonię ślubowania klas pierwszych. Tę część spotkania poprowadziła wicedyrektor Izabela Balińska, która podkreśliła, że ślubowanie to jedna z najstarszych i najpiękniejszych tradycji naszej szkoły. Od tego momentu uczniowie klas pierwszych staną się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie. W imieniu wszystkich pierwszoklasistów do ślubowania wystąpiły osoby, które uzyskały najwyższe wyniki w procesie rekrutacji. Na koniec ceremonii uczniom wręczono legitymacje szkolne.

Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie, którego udzielił ks. Karol Skrodzki wyprowadzono sztandar szkoły i zakończono część oficjalną spotkania.

Na koniec głos zabrała wicedyrektor Elżbieta Mańko, która podziękowała wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali uroczystość oraz młodzieży za jej poprowadzenie i wzbogacenie śpiewem.

Młodzież przygotowały i nad przebiegiem spotkania czuwały Panie: Marianna Popławska, Marzena Kulesza, Sylwia Wojciechowska i Marzena Strzemieczna.