Aktualności › Wakacyjno – zawodowa przygoda we Włoszech.

Wyjazd na 4- tygodniową praktykę zawodową do Spoleto we Włoszech rozpoczyna realizację projektów w ramach  „Akredytowanych projektów na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego”. Uczniowie klas III Technikum: budownictwa, organizacji turystyki, żywienia i usług gastronomicznych, grafiki i poligrafii cyfrowej  w Zespole Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej - Curie , w dniu 7 sierpnia  2022r wyjadą  staż zawodowy do Włoch. Wyjazd uczniów poprzedzony jest licznymi przygotowaniami.

W dniu 21 czerwca 2022 r. - Bożena Pikora , nauczyciel geografii i geografii turystycznej i Lubow Adamska – nauczyciel języka angielskiego  przeprowadziły przygotowanie kulturowe i językowe  dla 16 wyjeżdżających uczniów. Tematyka zajęć obejmowała:
•    podstawowe  zwroty grzecznościowe w język włoskim,
•    przygotowanie do podróży zagranicznej
•    geografię i historię Włoch a w szczególności Umbrii,
•    tradycje i zwyczaje,
•    kuchnię włoską
•     formy spędzania wolnego czasu w Spoleto
•    atrakcje turystyczne Spoleto, Rzymu, Asyżu
•    zasady pracy w zespole międzynarodowym, bezpieczeństwo w podróży i miejscu pobytu uczniów.
Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań dotyczących wszelkich wątpliwości związanych z wyjazdem w formie pisemnej. Prowadzące odpowiedziały na wszystkie pytania, tym samym zaspakajając potrzeby i ciekawość wyjeżdżających. Pytania natury administracyjnej zostały przekazane koordynatorowi projektu – Elżbiecie Mańko.

Opracowała : Bożena Pikora