Aktualności › Warsztaty „Mamma mia – Kuchnia włoska” w ramach III Zlotu WiP

W dniu 11.06.2022 w naszej szkole odbyły się warsztaty „Mamma mia – Kuchnia włoska” w ramach III Zlotu WiP (Wychowanie i Profilaktyka). Te i inne zajęcia skierowane do lokalnej młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych zostały zorganizowane z myślą o wszystkich, którzy poprzez twórczą profilaktykę chcą przeciwdziałać zjawiskom patologii społecznej, w profilaktyce uzależnień. My, poprzez warsztaty kulinarne chcieliśmy wzbudzić wśród młodych ludzi pasję gotowania, zapraszając ich w niezwykle pachnącą podróż po kuchni włoskiej.
Zajęcia poprowadziły nauczycielki gastronomii: Bogusława Pawelska – Kozon i Ewelina Sieńkowska, a ich asystentami byli uczniowie 3 klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych: Martyna, Julka, Matylda, Amelia i Piotr. Uczestnicy warsztatów zostali wtajemniczeni w arkana kuchni włoskiej, poznali różne rodzaje makaronów, serów, typowe dania kuchni włoskiej i słynne rodzaje włoskiej kawy. Mieli okazję poznać włoskie antipasti, primo piatto i secondo piatto. Pod kierunkiem nauczycieli i asystentów wykonali szereg zimnych zakąsek, jak: bruschetta, pesto, sałatka caprese i in. Z chęcią wykonali też primo piatto, którymi były: pizza i makaron Alfredo. Z wielkim zaangażowaniem wałkowali ciasto na makaron (pastę) oraz używali maszynki do makaronu, by uzyskać zgrabne wstążki taggiatelle.
Efekty całodziennej pracy na sobotnich warsztatach młodzież zaprezentowała podczas wieczornej gali. Nasza młodzież zaś wspaniale sobie radziła w tej nowej roli, SWIETNIE promując zarówno kierunek kształcenia jak i naszą szkołę. Zdjęcia w Galerii

Bogusława Pawelska-Kozon