Aktualności › Wycieczka klas I LOS i I TB

Muzeum Łazienki Królewskie,letnia rezydencja króla Stanisława Augusta, stały się głównym obiektem, który zwiedzali uczniowie kl. I LOS i I TB podczas wycieczki zorganizowanej  9 czerwca. Młodzież mogla tu odpocząć, obserwując przyrodę oraz pogłębić znajomość oświeceniowych idei. Nauczycielki przedmiotow budowanych, pani Magdalena Mikołajczyk i pani Anna Gałązka – Rytelewska, zwróciły uwagę na perły europejskiej architektury, takie jak: Pałac na Wyspie, Starą Oranżerię, Pałac Myślewicki czy Wodozbiór, będący najbardziej efektownym budynkiem, jaki powiązać można z technicznymi rozwiązaniami nowożytnych inżynierów.  Natomiast pani Katarzyna Zglinicka opowiadziała o ważnych wydarzeniach historyczno – literackich, związanych z działalnością ostatniego króla Polski ale także o współczesnej działalności Łazienek m. in. letnich koncertach pod Pomnikiem Chopina.

Zwieńczeniem wycieczki był senas kinowy, obfitujący w wiele filmowych emocji. To był bardzo udany dzień!

Opracowały: Magdalena Mikołajczyk, Anna Gałązka Rytelewska, Katarzyna Zglinicka