Aktualności › Spotkanie z przedstawicielami Służby Więziennej

Dnia 06 czerwca 2022 r. młodzież ze Skłodowskiej miała możliwość uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami Służby Więziennej. Podczas tego wydarzenia, karda penitencjarna zapoznała uczniów z codziennością funkcjonariuszy i pracowników oraz specyfiką pracy w jednostce penitencjarnej, jaką jest Areszt Śledczy w Warszawie Grochowie. Ponadto funkcjonariusze zaprezentowali słuchaczom procedurę kwalifikacyjną przyjęcia do służby oraz ofertę studiów stacjonarnych I stopnia w służbie kandydackiej w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości na kierunku Penitencjarystyka. Kierunek ten przygotowuje funkcjonariuszy więziennictwa do realizacji zadań wynikających z ustawy o Służbie Więziennej.

Zawód funkcjonariusza Służby Więziennej, to oferta pracy dla wszystkich, którzy szukają ciekawej, satysfakcjonującej i stabilnej pracy. O przyjęcie do służby mogą starać się zarówno mężczyźni jak i kobiety. Przyszły funkcjonariusz musi posiadać obywatelstwo polskie, co najmniej średnie wykształcenie, korzystać z pełni praw publicznych, oraz posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby w formacjach uzbrojonych. Praca w Służbie Więziennej gwarantuje stabilne warunki pracy, pewną wypłatę comiesięcznego uposażenia, możliwość rozwoju zawodowego i systematycznego awansu oraz możliwość rozwoju własnych zainteresowań i pasji.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy zadawali wiele pytań dotyczących osób odbywających kary pozbawienia wolności, warunków w jakich odbywają kary i powodów, przez które trafili do izolacji. Funkcjonariusze podawali przykłady młodych ludzi, którzy kierowani ciekawością, bądź chęcią przypodobania się towarzystwu, popadli w konflikt z prawem i trafili do jednostki penitencjarnej.

Katarzyna Zglinicka
koordynator spotkania