Aktualności › Wycieczka klas 3 LSa, 3 TTp i 1 TK do Ogrodu Botanicznego w Powsinie

18 maja 2022 r. uczniowie klas 3 LSa, 3 TTp i 1 TK pod opieką nauczycieli: Magdaleny Olton i Agnieszki Sasin odwiedzili PAN Ogród Botaniczny w Powsinie. Poprzez zwiedzanie, uczniowie zapoznali się z różnorodnością świata roślin, w tym poznali wyróżniającą się kolekcję roślinności górskiej. Następnie podziwiano okazy drzew i krzewów. Maj to najlepszy miesiąc na podziwianie roślin. Widzieliśmy kwitnące magnolie, które stanowią jedną z największych w Polsce kolekcji tych roślin. Duże zainteresowanie wzbudziło oglądanie roślin egzotycznych w szklarniach, między innymi dojrzałych cytrusów, palm i kaktusów. Poprzez udział w wyjeździe do Ogrodu Botanicznego w Powsinie, młodzież rozwinęła swoją wewnętrzną wrażliwość i poznała naturę.

Magdalena Olton