Aktualności › DZIEŃ GRAFIKA W SKŁODOWSKIEJ

27 kwietnia to dzień obchodzony jako Światowy Dzień Grafika. W ramach tego dnia uczniowie kierunku kształcenia Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej wzięli udział w kilku działaniach.
Klasa 1 TC obejrzała film pt: Wielki człowiek małej grafiki, opowiadający historię twórczości wybitnego polskiego artysty grafika Andrzeja Heidricha, projektanta między innymi: banknotów, okładek książek, znaczków pocztowych.
Uczniowie klas 2TCPG i 3 TCg wzięli udział w konkursie na logo kierunku TCPG. Ich zadaniem było zaprojektowanie znaku graficznego zawodu będącego unikalną formą graficzną służącą prezentacji i identyfikacji kierunku. Uczniowie wykazali się umiejętnościami oraz kreatywnością tworząc projekt logotypu.
Wyniki konkursu na logo:

• I miejsce – Bartłomiej Mościcki (klasa 3 TCg)
  • II miejsce – Michał Zdziarstek (klas 3 TCg)

• III miejsce – Piotr Kuczyński (klasa 3 TCg)

Wyróżnienie:

• Weronika Balcer (2 TCp) - za interesującą i spójną kompozycję graficzną

• Szymon Kostrzewa (3 TCG)

Opracowała: Agnieszka Motyka