Aktualności › Uroczystość zakończenia nauki klas maturalnych

„Są dwie drogi, aby przeżyć życie.
Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem,
druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko.”

Słowa Alberta Einsteina towarzyszyły tegorocznym maturzystom, którzy 29 kwietnia 2022 r. o godz. 8.30 zgromadzili się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie, by stać się absolwentami szkoły i ruszyć nowymi drogami swojego życia.

W tym roku mury Skłodowskiej opuściło 180 uczniów z dwóch klas liceum i pięciu klas technikum, nad którymi opiekę wychowawczą sprawowały: Marzena Strzemieczna (III LLg), Marzena Getka (III LSg), Anna Gałązka-Rytelewska (IV TB), Agnieszka Stępień (IV TG), Bogusława Pawelska-Kozon (IV TCG), Katarzyna Sawicka (IV TH), Sylwia Wojciechowska (IV TOT).

Zakończenie nauki klas maturalnych zawsze wzbudzało wielkie emocje. Tegoroczne było jednak szczególne, ponieważ mogło się odbyć po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, co podkreśliła wychowawczyni kl. III LSg Marzena Getka, która otworzyła wydarzenie i zachęciła abiturientów, by w tym wyjątkowym dniu pozwolili sobie na odczuwanie całego spektrum emocji.

Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości, wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego przyszedł czas na przemówienia.
Dyrektor szkoły Marian Popławski przywitał przybyłych gości: naczelnik Wydziału Edukacji   Agnieszkę Deptułę, wiceprzewodniczącą Rady Rodziców Ewę Lewandowską, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów kończących naukę w Skłodowskiej. Dyrektor w swoim wystąpieniu podsumował okres trzech i czterech lat nauki tegorocznych maturzystów. Podkreślił, że był to czas trudny, naznaczony wieloma ograniczeniami, dlatego tym bardziej dumą napawa fakt, że młodzież uczestniczyła w wielu przedsięwzięciach realizowanych przez szkołę, w tym projektach finansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Pan Marian Popławski podziękował wszystkim zaangażowanym w edukację i wychowanie absolwentów, a młodzieży życzył pięknego i aktywnego życia.

Piękne i inspirujące słowa oraz najlepsze życzenia skierowali do abiturientów również: naczelnik Wydziału Edukacji Agnieszka Deptuła, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Ewa Lewandowska i ks. Karol Skrodzki, który także udzielił zebranym kapłańskiego błogosławieństwa.

W imieniu rodziców maturzystów głos zabrała Ewa Wultańska, która podziękowała dyrekcji szkoły i gronu pedagogicznemu za wszelkie działania na rzecz rozwoju uczniów. Młodzież w dowód wdzięczności wręczyła kwiaty.

Uroczystość zakończenia nauki jest czasem podsumowań, wręczania nagród i gratulacji. Na szczególne uznanie zasłużyli uczniowie, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem. A są to:

•    Julia Pergół
III LSg
•    Gabriela Dylewska
•    Natalia Sobotka
IV TB
•    Wioleta Jeż
•    Szymon Piątek
IV TG
•    Justyna Fluks
IV TCG
•    Justyna Danis
•    Daria Sobolewska
IV TOT
•    Katarzyna Szwaczyk
•    Weronika Wiśniewska

Nagroda Starosty Powiatu Wyszkowskiego
•    Julia Pergół (III LLg)
•    Wioleta Jeż (IV TB)

Nagroda Przewodniczącej Rady Rodziców

•   Karolina Łukasiewicz (III LSg)

•    Justyna Danis (IV TCG)

Nagrodzeni za 100% frekwencję

• Aleksandra Piasecka (IV TCG)
  • Kacper Jagielski (III LLg)

Nagrodzeni za osiągnięcia sportowe
III LSg

• Weronika Pawlak, Weronika Wojciechowska, Natalia Świderek, Jolanta Kołodziejska

IV TH

• Klaudia Bonius, Natalia Jeziorska

• Zuzanna Jackowska, Zuzanna Ponikowska

IV TB

• Dawid Sosnowski, Jakub Siejak, Kacper Wiśniewski

IV TG

• Rafał Pujer

• Piotr Tomaszewski, Wiktor Mikołajczyk

IV TCG

• Mateusz Abramczyk, Marek Rytelewski

Szkoła to przestrzeń wspólna uczniów i nauczycieli, ale nie może w niej zabraknąć również rodziców. Ich aktywne uczestnictwo w budowaniu warunków właściwych dla rozwoju młodego człowieka jest niezwykle cenne, dlatego rodzicom szczególnie zaangażowanym w pracę na rzecz szkoły wręczono podziękowania.

Stałym elementem uroczystości zakończenia nauki klas maturalnych jest ceremonia przekazania sztandaru młodszym koleżankom i kolegom. Poczet sztandarowy w składzie: Weronika Kowalska, Julia Olbryś, Kacper Jagielski, Karolina Puchalska, Milena Chmielewska, Kacper Michalik przekazał sztandar asyście w składzie: Katarzyna Filipiak, Julita Bobowska, Mateusz Wojciechowski, Karolina Zadrożna, Dagmara Szukri, Franciszek Prokop.

Ostatnim, bardzo wyczekiwanym momentem było wręczenie świadectw wszystkim absolwentom oraz  nagród i dyplomów za wzorowe zachowanie, zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego czy udział w konkursach. Był to również moment wręczenia absolwentom upominków przygotowanych przez młodsze klasy.

Uroczystość poprowadzili uczniowie: Zuzanna Sitek (II LSb), Wiktor Marcinkiewicz (II TCP), Oliwia Fedorczyk (I TK) oraz Szymon Godleś (II TB). Nad jej przebiegiem czuwały: pedagog szkolny Marianna Popławska i wychowawczyni klasy III LSg Marzena Getka.

Agnieszka Stępień