Aktualności › ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

„Rozpłynęła się już pieśń radosna,
głośnym echem po ojczystym kraju,
Witaj, witaj, Majowa Rocznico,
pamiętny Trzeci Maju…”

29 kwietnia 2022r. uczniowie klas III TCg, III TBg, I LOS, II Lsa oraz I TG pod kierunkiem nauczycieli: Mileny Czarnik, Patrycji Wyszyńskiej i Leszka Abramczyka przedstawili społeczności szkolnej montaż słowno-muzyczny z okazji 231 rocznicy Uchwalenia Konstytucji  3 Maja.
Młodzież ze Skłodowskiej zaprezentowała niezwykle intersujący program artystyczny, pokazała piękną lekcję historii obejmującą utwory okolicznościowe oraz piosenki patriotyczne związane z tym podniosłym wydarzeniem. Uczniowie przypomnieli również okoliczności powstania oraz najważniejsze postanowienia pierwszej polskiej ustawy zasadniczej, regulującej ustrój ówczesnej Rzeczypospolitej. Prowadzący wskazali także, iż samo uchwalenie tego doniosłego dokumentu było krokiem milowym w historii naszego kraju, a dla Polaków miało wyjątkowe i symboliczne znaczenie.
Młodzież ze Skłodowskiej udowodniła, iż Narodowe Święto Konstytucji to jedna najważniejszych dat związanych z historią naszego państwa i powinno być otoczone należytą czcią i szacunkiem.

Opracowały: Karina Gnatkowska i Marzanna Siemienowska