Aktualności › Świąteczne paczki dla Ukrainy

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, po raz drugi od rozpoczęcia wojny za wschodnią granicą, zebrali produkty żywnościowe, chemiczne, higieniczne oraz zabawki, które zapakowali w torby odpowiednio ozdobione zajączkami, pisankami.Do każdej torby zostały włożone kartki z życzeniami świątecznymi w języku polskim i ukraińskim, wykonane przez uczniów ze Skłodowskiej.
Paczki zostały zawiezione do siedziby Nadleśnictwa Wyszków w Leszczydole Nowiny, którego 2 hotele zamieszkuje 72 osoby  z Ukrainy, w tym 31 matek z dziećmi. W paczkach były również słodycze dla dzieci, zajączki wielkanocne, pisanki, kraszanki. Dary te dotarły do odbiorców przed polską wielkanocą, a jak wiemy wielkanoc prawosławna przypada tydzień po. Na pewno dostarczyliśmy tym ludziom, zwłaszcza dzieciom odrobinę radości.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy.

Szkolny wolontariat i Samorząd uczniowski