Aktualności › Szkolne eliminacje „Epoka Prymasa Tysiąclecia”

18 marca odbyły się eliminacje szkolne  do  XX edycji międzyszkolnego konkursu "Epoka Prymasa Tysiąclecia". Wzięło udział 10 uczniów. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się:
Jolanta Prus 4 TOT
Natalia Jasińska 2 TCp
Dominik Roguski 4 TCg

Zasadniczym celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o postaci  Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz rozbudzenie zainteresowań uczniów najnowszą historią Polski. Uczestnicy konkursu winni orientować się zarówno w biografii Prymasa Tysiąclecia, jak i w jego dorobku. Ponadto wymagana jest pogłębiona wiedza z historii Polski z lat 1901 – 1989 r., a także znajomość dodatkowej  literatury. Kolejny etap  odbędzie się 2 czerwca w siedzibie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

Milena Czarnik