Aktualności › wycieczka dydaktyczna do Nadleśnictwa Wyszków

Uczniowie klasy 2 TB dnia16.03.2022 korzystając z ładnej pogody udali się do Nadleśnictwa Wyszków, gdzie wzięli udział w zajęciach w pobliskim lesie,  pod okiem leśniczego p. Piotra Ludwikowskiego. Na początku pan leśniczy pokazał punkt w którym monitorowany jest obszar Nadleśnictwa Wyszków w celu szybkiego poinformowania służb w razie pożaru.
Następnie uczniowie poznali główne drzewa tej biocenozy. Porównywali wygląd drzewa rosnącego swobodnie, z takim, które walczy z konkurującymi gatunkami o światło. Obserwowali poczynione przez wichury szkody, a posługując się kluką, mierzyli grubość powalonego drzewa. Później wykorzystując nowoczesną technologię mierzyli wysokość drzew.
Kolejnym etapem nauki było poznanie głównych gatunków ptaków i ssaków, które zostały zgromadzone w sali edukacyjnej.
Zakończeniem ciekawych i bardzo przydatnych zajęć było ognisko. Pierwsza tej wiosny kiełbaska z grilla, przypieczone pianki, chrupki chleb itp

Ewa Nowak-Kowalska