Aktualności › Buenos dias Barcelono!

Uczniowie klas III Technikum: budownictwa, organizacji turystyki, żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej - Curie , w dniu 6 marca 2022r wyjeżdżają na 4- tygodniowy staż zawodowy do Barcelony w Hiszpanii. Praktyka zawodowa realizowana jest w ramach projektu „Z Erasmusem po rozwój zawodowy”. Wyjazd uczniów poprzedzony jest licznymi przygotowaniami. W dniu 24 lutego 2022 r. - Bożena Pikora , nauczyciel geografii i geografii turystycznej oraz osoba, która posiada doświadczenie w wyjazdach z młodzieżą na zagraniczne praktyki zawodowe, przeprowadziła przygotowanie kulturowe dla 14 wyjeżdżających uczniów.  Tematyka zajęć obejmowała:

• podstawowe  zwroty grzecznościowe w języku hiszpańskim,
  • geografię i historię Hiszpanii, a w szczególności Katalonii,
  • tradycje i zwyczaje,
  • kuchnię hiszpańską,
  • komunikację środkami transportu po Barcelonie,
  • atrakcje turystyczne Barcelony,
  • zasady pracy w zespole międzynarodowym,
  • bezpieczeństwo w podróży i miejscu pobytu uczniów.

Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań  dotyczących wszelkich wątpliwości związanych z wyjazdem w formie pisemnej. Prowadząca odpowiedziała na wszystkie pytania, tym samym zaspakajając potrzeby i ciekawość wyjeżdżających.

Opracowała : Bożena Pikora