Aktualności › Akademia w przed dzień Narodowego Święta Niepodległości

Zanim nadszedł upragniony dla Polaków dzień niepodległości – 11 listopada 1918 roku, kraj nasz znajdował się 123 lata pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje. Ale dzięki patriotycznemu sercu naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane.
Dzisiaj możemy cieszyć się wolnością i świętować kolejną rocznicę odzyskania niepodległości.
W przed dzień Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy I LOS i I TB pod kierunkiem Katarzyny Zglinickiej, Aldony Sarnackiej i Cezarego Maciorowskiego.
Myślą przewodnią uroczystości były słowa Edwarda Łojana „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!”.Uczniowie przedstawili drogę do wolności a wypowiadane treści, miały na celu uświadomić odbiorcom, że niepodległość raz osiągnięta nie jest dana na zawsze, lecz należy wciąż o nią dbać i stale ją pielęgnować. Widownia niezwykle żywo przyjęła występ wokalny artystów, szczególnie wykonanie pieśń „Rozkwitały pąki białych róż” przez Hanię z kl. I TG.  Kolejna lekcja patriotyzmu i manifestacja przywiązania do tradycji wprowadziła społeczność ze Skłodowskiej w radosne świętowanie. Zdjęcia w Galerii
Opracowały: Katarzyna Zglinicka i Aldona Sarnacka