Aktualności › Lekcja historii w Bibliotece Miejskiej

Uczniowie klasy 2 TBp wzięli udział w żywej lekcji historii, która odbyła się w Bibliotece Miejskiej 05.11 2021r. Lekcję przygotowała Agencja Widowisk " Arkona" z Torunia. Głównym hasłem spotkania było 123 lata zaborów i marsz ku niepodległości. Omówione zostały zrywy niepodległościowe, zaprezentowani zostali główni bohaterowie tych czasów. Zaprezentowano umundurowania z okresu Wielkiej Wojny, które uczniowie mogli założyć i wejść w rolę uczestnika walk. Rozegrano scenki historyczne m.in. rekrutacja do Legionów Polski, plebiscyty na Mazurach i Śląsku. Aby utrwalić i sprawdzić wiedzę, którą młodzież wyniesie ze spotkania, organizatorzy przeprowadzili konkurs. Nagrodą była wybita przez nich moneta z wizerunkiem marszałka Piłsudskiego i mapą z przed I wojny światowej, na której nie było naszego państwa.
Uczniów ze Skłodowskiej po bibliotece oprowadziła dyrektor placówki P. Małgorzata Ślesik - Nasiadko. Młodzież zainteresowała się zwłaszcza Kawiarenką Internetową. Pani Dyrektor zachęcała do zapisania do biblioteki, co umożliwi korzystanie z platformy LEGOMI. Po zarejestrowaniu czytelnicy biblioteki zyskują darmowy dostęp do 60 tysięcy tytułów e-booków w tym najnowszych i najpopularniejszych bestselerów.
Po wyjściu z biblioteki, na Placu Miejskim obejrzeliśmy wystawę plenerową " 30 lat Samorządu Gminy Wyszków".
Zakończeniem wycieczki był film podczas którego razem z Venomem i jego przyjaciółmi ratowaliśmy świat. Zdjęcia w Galerii