Aktualności › Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Łomżyńskiej na Jasną Górę

22 października 2021 roku uczniowie klas: 4 TB, 4 TG, 4 TCG, 4 TH, 4 TOT, 3 LLg i 3 LSg oraz opiekunowie: wicedyrektor Elżbieta Mańko, Hanna Czajkowska, Katarzyna Sawicka, Wanda Szymańska, ks. Karol Skrodzki, Marzena Strzemieczna, Anna Gałązka-Rytelewska, Sylwia Wojciechowska i Agnieszka Stępień uczestniczyli w Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Łomżyńskiej na Jasną Górę.
Głównym celem wyjazdu była modlitwa w intencji ukończenia szkoły, pomyślnie zdanych egzaminów maturalnych i zawodowych oraz dokonania dobrych wyborów życiowych przez naszą młodzież.
Pierwszym punktem pielgrzymki było nawiedzenie kaplicy Cudownego Obrazu. Tam, po krótkiej indywidualnej modlitwie, uczniowie mogli zapisać i złożyć swoje prośby do Matki Bożej.
O godzinie 15.00 młodzież wzięła udział w katechezie poświęconej rozeznawaniu powołania, następnie w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i adoracji Najświętszego Sakramentu.
Kulminacyjnym momentem wydarzenia była Msza św. sprawowana pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Bronakowskiego, który w swej homilii skierował do młodych niezwykle poruszające słowa. Po Eucharystii uczestnicy pielgrzymki zgromadzili się na czuwaniu przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, gdzie Apelem Jasnogórskim zakończyło się spotkanie modlitewne maturzystów.
Pielgrzymka dostarczyła pątnikom wielu cennych przeżyć, wzmocniła duchowo i dała nowe siły do pokonywania codziennych trudności.

Zdjęcia w Galerii