Aktualności › Aktywnie w Niegowie

1 października 2021 r. uczniowie z Technikum Architektury Krajobrazu oraz Organizacji Turystyki odwiedzili dawny młyn „Nowość”  motorowy w Niegowie z zachowanym unikatowym wyposażeniem, reprezentującym wartości historyczne i naukowe. Jest to trójkondygnacyjny budynek w którym mieszczą się ekspozycje maszyn i narzędzi rolniczych oraz wystawy dotyczące życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Cypriana Kamila Norwida. Uczniowie zapoznali się z historią obiektu, który jest przykładem zabytku techniki pochodzącym z lat 20. XX wieku. „Nadana obiektowi nazwa „Nowość” podkreślała nowoczesność technologii zastosowanych przy budowie zakładu i rozwiązaniu ciągu produkcyjnego z napędem centralnym opartym na silniku gazowym i zespole gazogeneratora”(źródło https://zabytek.pl/pl/obiekty/niegow-mlyn-motorowy).
Po zakończeniu zwiedzania młodzież spędziła aktywnie czas na terenie młyna, piekąc kiełbaski, grając w piłkę oraz wspólnie śpiewając. Zabytek jest dostępny podczas cyklicznych imprez organizowanych przez Bractwo Zabrodzkie.

Zdjęcia w Galerii

Joanna Borkowska-Sergiejuk