Aktualności › Muzeum Neonów i ciekawa lekcja historii
29 września 2021 roku klasy: 3 LSb oraz 3 TCp pod opieką wychowawców Pani Edyty Bocian i Agnieszki Motyki oraz opiekuna  Sylwii Wojciechowskiej udały się na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie odwiedzili Muzeum Neonów, rekomendowane przez Ministerstwo Edukacji w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Muzeum mieści się w warszawskim SOHO Factory, czyli awangardowym, postindustrialnym miejscu, które łączy dziś kulturę z biznesem. Młodzież obejrzała eksponaty i dzięki ciekawym informacjom przewodnika zdobyła szeroką wiedzę na ich temat.  Stała ekspozycja muzeum składa się z około stu starych neonów i innych instalacji reklamowych, które nierzadko zostały zaprojektowane przez wybitnych artystów i grafików. Uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się neonom z bliska, a także docenienia kunsztu twórców i rzemieślników tej formy sztuki. Kino było następnym punktem wycieczki. Młodzież obejrzała film pt. „Mistrz” z Piotrem Głowackim w roli głównej. Jest to historia polskiego pięściarza Tadeusza Pietrzykowskiego, przebywającego w obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo. Film oparty na faktach to doskonały wstęp do omówienia literatury wojennej na lekcjach języka polskiego.
Edyta Bocian/Agnieszka Motyka