Aktualności › Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do wzięcia udziału w różnych przedsięwzięciach organizowanych w październiku – Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych.

Hasło tegorocznych obchodów: „BAŚNIE I LEGENDY Z CAŁEGO ŚWIATA”.

Będą to między innymi:
  1. Konkurs fotograficzny: „Moje młodsze rodzeństwo lubi, kiedy wspólnie czytamy  baśnie i legendy”- do 25.10.2021r.
  2. Wystawa książek pod hasłem: „Ulubiona książka z dzieciństwa, którą posiadam do dzisiaj”-  do 15.10.2021r.
  3. Przygotowanie nagrania/ filmu, będącego adaptacją wybranej baśni lub legendy – 25.10.2021r.
  4. Konkurs „Czy pamiętasz najpiękniejsze baśnie i legendy z dzieciństwa”?
  5. Konkurs na wykonanie zakładki do książki, nawiązującej do baśni i legend zapamiętanych z dzieciństwa (technika dowolna)
  6. – 25.10.2021r.
  7. Konkurs - prezent dla przedszkolaków- na wykonanie postaci lub przedmiotu charakterystycznego dla danej baśni lub legendy (technika dowolna) – 25.10.2021r.
  8. Konkurs pod nazwą „ Znam powiedzenia i przysłowia” dla uczniów klas I.
  9. Poznajemy działalność innych bibliotek w naszym mieście – wyjścia z klasami do Biblioteki Pedagogicznej  i Miejsko –Gminnej Biblioteki Publicznej.
  10. Stworzenie listy zakupów bibliotecznych – książek, które uczniowie chcieliby  wypożyczyć  z naszej biblioteki.
  11. Prezentacja multimedialna na lekcje wychowawcze: „12 powodów, dla których warto czytać książki”.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej po książki na długie, jesienne wieczory.
O szczegóły pytajcie w bibliotece oraz u nauczycielek języka polskiego. Obchody rozpoczynamy w piątek, 1 października.