Aktualności › Światowy Dzień Turystyki w Skłodowskiej

30 września 2021r. uczniowie klas turystycznych świętowali dzień turystyki. Obchody cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Tego dnia były przeprowadzone konkursy, gry i krzyżówki o tematyce turystycznej.

Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne dotyczące atrakcji turystycznych na świecie, wypieki kaszubskie oraz plakaty nawiązujące do Kaszub i Śląska. W tym roku mieliśmy okazję poznać twórczość Pana Artura Szydlika – artysty, rzeźbiarza, filozofa, który przygotował dla nas wystawę swoich dzieł.

Uczniowie mogli poznać historię twórczości, wśród prac były rzeźby spawane tj.: „pingwin, hipopotam, głowa konia, konserwatysta, Ksantypa, portret reliefowy w technice repusowania oraz płaskorzeźba w drewnie „postać męska”.

Natalia Zych – uczennica klasy II THT przedstawiła swoje rysunki i malarstwo. Były to portrety, których mimiki emanują różnorodne uczucia. Prace były związane z kulturą alternatywną, tworzone w ujęciu realistycznym.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz Pani Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta za przekazanie materiałów oraz upominków promujących gminę Wyszków.

Ewa Nowak-Kowalska
Joanna Borowska-Sergiejuk