Aktualności › NARODOWE CZYTANIE

„Na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje
prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział…”
G. Zapolska

Tradycją naszej szkoły stał się aktywny udział w akcji Narodowe Czytanie, której celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polski język oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
W sobotę 4 września w całej Polsce odbywało się X Jubileuszowe Narodowe Czytanie. Utworem tegorocznej edycji była „Moralność pani Dulskiej”  Gabrieli Zapolskiej, która piętnuje obłudę i zakłamanie, a w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskich obchodach tego ważnego wydarzenia. Szkołę reprezentowali uczniowie klasy III LPp: Julia Ciach, Olga Bieńkowska oraz Bartłomiej Smogorzewski wraz z polonistką Urszulą Salwin.

Społeczność Skłodowskiej również włączyła się  w akcję Narodowego Czytania, która odbyła się w poniedziałek 6 września w naszej szkole.

Na lekcjach języka polskiego. uczniowie pod kierunkiem nauczycieli prezentowali fragmenty tego ponadczasowego dzieła, odgrywali scenki z dramatu Zapolskiej.

Młodzież miała również niepowtarzalną okazję obejrzenia fragmentów spektaklu „ Moralność pani Dulskiej” oraz wystawę utworów przedstawiającą życie i twórczość Gabrieli Zapolskiej.

Za przeprowadzenie obchodów odpowiedzialne były nauczycielki języka polskiego, biblioteki i świetlicy.