Aktualności › Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

W dniu 1 września 2021 r. punktualnie o godz. 9.00 uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie  rozpoczęli nowy rok szkolny. Kolejny rok  nietypowo, bo w "pandemicznej rzeczywistości". Maseczki, sprawdzanie temperatury, dezynfekcja, oddzielne wejścia...   Mimo to  uczniów przepełniała wielka radość  a  przede wszystkim tęsknota za przyjaciółmi i nauczycielami.
Uroczystość rozpoczęto przypomnieniem wydarzeń sprzed 82 lat, czyli kolejną rocznicą wybuchu II wojny światowej. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, zgromadzeni w ogródku szkolnym odśpiewali hymn. Dyrektor Marian Popławski przywitał zebranych gości, nauczycieli i uczniów.
Szczególnie serdeczne słowa skierował do uczniów klas pierwszych, dziękując im, że wybrali „Skłodowską”. Wszystkim uczestnikom uroczystości przedstawił nowych nauczycieli i pracowników szkoły, którym życzył sukcesów w pracy zawodowej.
W swoim przemówieniu dyrektor Marian Popławski zwrócił szczególną uwagę na to, że praca i nauka w nowym roku szkolnym będzie odbywać się w reżimie sanitarnym: dezynfekcji pomieszczeń, higieny osobistej, zachowania dystansu, wietrzenia pomieszczeń, oraz zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach wspólnych.
Poprosił uczniów, nauczycieli i pracowników administracji, by podjęli walkę w łączeniu edukacji z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa. Po wystąpieniu dyrektora szkoły przedstawiciele klas pierwszych przystąpili do ślubowania, które poprowadziła wicedyrektor Izabela Balińska a uczniowie otrzymali z rąk dyrektora legitymacje szkolne.
Podsumowaniem uroczystości była krótka część artystyczna w wykonaniu młodzieży.

Dyrekcja,  nauczyciele i pracownicy szkoły życzą wszystkim uczniom powodzenia w nowym roku szkolnym!

zdjęcia w galerii