Aktualności › Etyka w technologii i Internecie

31 maja w naszej szkole odbyło się webinarium organizowane w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ pt. ,,Etyka w technologii i Internecie”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele klas II Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Nr 1 oraz Szkoły Branżowej I Stopnia.
Podczas webinarium przedstawiciele Youth IGF opowiedzieli, jak zaangażować się w globalny ruch Youth IGF oraz jak wspólnie z entuzjastami z całego świata tworzyć propozycje zmian legislacyjnych oraz rządowych projektów w zakresie technologii i Internetu. Młodzież zdobyła informacje m.in. na temat sztucznej inteligencji a także uzyskała odpowiedź na pytanie dlaczego najpopularniejszy robot na świecie zgodził się przyjąć zaproszenie na wydarzenie.
Spotkanie zostało poprowadzone w całości w języku angielskim a organizatorami konferencji byli Pełnomocnik Rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek, Youth IGF Poland oraz Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem we współpracy z TrendHouse.org.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego