Aktualności › PRZYSZŁOŚĆ JEST DZIŚ – konkurs

Uczniowie klasy 2 TCg wzięli udział w konkursie, którego nagrodą jest udział w warsztacie dialogowym „Nasz wpływ na rozwój sztucznej inteligencji. Czego uczymy maszyny?”.
Konkurs organizowany był w ramach projektu „ Kampanie edukacyjno-informacyjno na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystania technologii cyfrowych” realizowany jest przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Centrum Nauki Kopernik.
Konkurs polegał na wysłaniu odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego to właśnie Wy powinniście wziąć udział w warsztacie dialogowym online pt. "Nasz wpływ na rozwój sztucznej inteligencji. Czego uczymy maszyny?” Forma odpowiedzi jest dowolna.
Uczennica tej klasy Weronika Rudnik, wykonała plakat, który został wysłany przez nauczyciela przedmiotów zawodowych Panią Agnieszkę Motykę jako zgłoszenie do konkursu.

Plakat tak się spodobał, że nasza szkoła jako jedna z trzech w Polsce została wyłoniona jako zwycięzca w tym konkursie.

W dniu 15 czerwca 2021 r., grupa uczniów (6 osób) wzięła udział w warsztatach on-line na temat : „Nasz wpływ na rozwój sztucznej inteligencji. Czego uczymy maszyny?. Prowadzący wraz z uczestnikami warsztatów zastanawiali się nad rozwojem sztucznej inteligencji, jej przydatnością oraz funkcjonalnością oraz nad pozytywnymi i negatywnymi stronami tego rozwoju.
Był to bardzo pouczający czas dla naszych uczniów, gdyż mieli szansę wypowiedzieć się na ten temat i przedstawić swój pogląd na rozwój technologiczny na świecie.
Wszyscy uczniowie otrzymali zaświadczenia  o udziale w tym wydarzeniu.

Opracowała: Agnieszka Motyka