Aktualności › ZNÓW JESTEŚMY RAZEM

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią młodzież ze Skłodowskiej mogła znów  wspólnie obchodzić szkolne tradycje.
1 czerwca spotkaliśmy się wszyscy, aby wspólną zabawą świętować Dzień Dziecka i Święto Szkoły. Rozpoczynając spotkanie dyrektor Pan Marian Popławski złożył życzenia młodzieży i przypomniał krótko historię szkoły.
W myśl słów Wisławy Szymborskiej „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła” wszystkie klasy wzięły udział w akcji „ Jak nie czytam, jak czytam”.
Na spotkaniach w salach lekcyjnych uczniowie rysowali postacie lub elementy kojarzące się z daną książką. Następnie wskazane przez nich klasy miały za zadanie odgadnąć tytuły zaprezentowanych książek. Uczniowie z humorem podeszli do tego zadania i wykazali się bardzo dobrą znajomością utworów.
Młodzież  również dobrze i żywiołowo bawiła się podczas wspólnych ćwiczeń relaksacyjnych, tańców (Belgijka, Tunak) i rozgrywek sportowych. Tradycyjnie grupa uczniów wybrała się w tym dniu na rajd rowerowy. Tym razem trasa rajdu przebiegała żółtym szlakiem okolic Wyszkowa.
Z okazji Dnia Dziecka wyraziliśmy naszą wrażliwość na potrzeby dzieci chorych, niepełnosprawnych potrzebujących wsparcia finansowego. W tym dniu uczniowie przynieśli do szkoły korki, baterie, stare telefony komórkowe wspomagając akcję „Zbieram to w szkole”.
Dzień 1 czerwca był w naszej szkole dniem radości, zabawy i wspólnych działań reintegrujących młodzież, zakończonym słodką niespodzianką ufundowaną przez Radę Rodziców.
Inicjatorami  powyższych działań byli: Dyrekcja Szkoły, Samorząd Uczniowski, Rada Wolontariatu, nauczyciele wychowania fizycznego, biblioteki i świetlicy