Aktualności › Wiosenne wyzwanie Makro Szefa!

Miło mi poinformować społeczność Skłodowskiej, że uczniowie klasy 1 Technikum żywienia i usług gastronomicznych biorą udział w konkursie kulinarnym Wiosenne wyzwanie Makro Szefa! Ich sukcesy na półmetku zabawy są bardzo wysokie! Ale zacznijmy od początku, nasza przygoda z Makro Szefem rozpoczęła się jeszcze na etapie nauki zdalnej, uczniowie Roksana Kołodziejczyk, Bartłomiej Chudon i Stanisław Mikulski stworzyli dwa teamy reprezentujące Skłodowską w zmaganiach. Konkurs składa się z 4 zadań,. Uczestnicy dostają informację mailową o temacie zadania i składnikach obowiązkowych, jakie muszę się znaleźć w daniu, reszta dania powstaje w głowie naszych uczniów a ogranicza ich tylko wyobraźnia. Tematem pierwszego zadania była własna interpretacja „Sałatki Sędziego” wykonanej wcześniej przez szefów kuchni Cezarego Powałę i Mariusza Powierża. Drugie zadanie polegało na dowolnym daniu „ street food” Efekty pracy Naszych kucharzy możecie podziwiać w galerii. Warto podkreślić fakt, że dania kucharzy ze Skłodowskiej są wysoko oceniane! Czekamy na dalsze propozycje konkursowe w  ich wykonaniu.
Trzymamy mocno kciuki !
Zmagania wszystkich uczestników konkursyu można obserwować na profilu fb konkursu:

Ewelina Sieńkowska