Aktualności › „Zbieramto w szkole”

W ramach działań Samorządu Uczniowskiego jeszcze w tym roku nasza szkoła przystępuje do OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU ZBIERAMTO W SZKOLE.  Celem projektu  jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie do ,,charytatywnego recyklingu”, dzięki któremu jak najmniej niebezpiecznych odpadów trafi na wysypiska śmieci. Jednocześnie będziemy wspierać realizację pomocy niesionej przez misjonarzy – księży sercanów pracujących w Afryce i Azji np. przy w budowie studni lub fundowaniu stypendiów szkolnych dzięki darowiznom od firm recyklingowych.
Projekt zawiera także w sobie program partnerski. Każdej darowiźnie przyporządkowana jest określona liczba punktów, które można wymienić na nagrody: książki, filmy, torby ekologiczne, dewocjonalia.
Nasze działania rozpoczynamy od przeprowadzenia różnego rodzaju zbiórek tj. telefonów komórkowych, tabletów, baterii, zegarków tarczowych, klocków Lego, znaczków pocztowych.
W najbliższym czasie w szkole pojawią się pojemniki, do których będzie można przynosić przedmioty zbiórki, o czym będziemy na bieżąco informować.
O szczegółach można przeczytać na stronie www.zbieramtowszkole.pl

Zachęcamy do udziału!!!

ZBIERAJ – POMAGAJ MISJOM – ODBIERAJ NAGRODY