Aktualności › Tradycyjny sad- etap I - wyniki

"TRADYCYJNY SAD" to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. „Zielonookie”, to grupa projektowa z klasy I Lsa , która przystąpiła do projektu pod kierunkiem Bożeny Pikora. Projekt ma charakter międzyszkolnej rywalizacji. Do 15marca 2021 roku uczennice wykonały zadania obejmujące I etap , zatytułowany - „ Rozmawiamy o sadzie”( o zadaniach pisaliśmy wcześniej). W dniu 13 kwietnia 2021 roku  ogłoszono wyniki I etapu projektu .

Nasz zespół znalazł się na 38 miescju wśród 99 zespołów, w grupie powyżej klasy VI z całej Polski, które otrzymają grant na zakup drzew czereśni i zainicjowanie szkolnego mini sadu, z tradycyjnymi odmianami drzew owocowych. Podstawą oceny prac były raporty z działań, które oceniali niezależni sędziowie . Ocena końcowa jest średnią punktów wystawionych przez poszczególnych oceniających. Dziewczyny
ze „ Skłodowskiej” otrzymały 395,67 punkta na 600 punktów. Rozpiętość punktów w tym etapie waha się od 536 do 116,33. Wśród startujących zespołów znalazły się zespoły, które nie otrzymały grantu.

Dziękujemy Panu dyrektorowi, który wybrał miejsce na mini sad,dostarczył niezbędne dokumenty oraz wspierał dobrym słowem i zachęcał do dalszej pracy w chwili zwątpienia. Podziękowania kierujemy również do Pani Agnieszki Motyka, która wsparła nas swoimi umiejętnościami informatycznymi.

Obecnie rozpoczynamy II etap projektu pt. „ Zakładamy sad”, który potrwa do 20 czerwca 2021 r, kiedy ostatecznie trzeba będzie złożyć raporty z działań . Działania II etapu, to między innymi:

• opracowanie  materiałów reklamowych - ulotek i plakatów promujących projekt,
  • przygotowanie prezentacji dla dorosłych,
  • przeprowadzenie Forum Rodziców/wideokonferencji,
  • zakup i posadzenie czereśni,
  • stworzenie terminarza planowanej ochrony biologicznej sadu.

Opracowanie : „Zielonookie” z opiekunem