Aktualności › Spotkanie uczniów klas maturalnych z przedstawicielami WKU

Dnia 5 marca 2021 r. odbyło się spotkanie uczniów kończących już niebawem naukę w szkole średniej j z przedstawicielami WKU. Młodzież w formie on – line  miała możliwość zapoznania się z ofertą kształcenia na akademiach wojskowych i szkołach podoficerskich. Podczas prezentacji zwrócono uwagę na pozostałe drogi, które prowadzą do Wojska Polskiego, takie jak terytorialna służba wojskowa, służba przygotowawcza czy Legia Akademicka.
Warto było też zauważyć krótszy o 140 dni proces rekrutacji, możliwość aplikowania do Wojska Polskiego przez Internet, Wojskowe Centra Rekrutacji, w których kandydaci w ciągu jednego dnia zrealizują wszystkie niezbędne formalności. To tylko niektóre ze zmian, które od 2 września 2020 r. dostępne są dla wszystkich tych, którzy swoją przyszłość planują związać z Wojskiem Polskim.
Wojsko Polskie zapewnia stabilność, dobre zarobki i możliwość rozwoju. Może warto podążyć tą ścieżką kariery?

Katarzyna Zglinicka – szkolny doradca zawodowy