Aktualności › Praca w branży data science #ZawodowyStream

Czwartek, 18 marca 2021 o 19:00

Lubisz matematykę i ciągnie Cię do programowania? Odnajdujesz się w rozwiązywaniu problemów i zagadek? Cechuje Cię dokładność i dociekliwość? Jeżeli przynajmniej na jedno pytanie odpowiesz TAK, praca w branży data science to może być coś dla Ciebie.
Podczas najbliższego, bezpłatnego spotkania z cyklu #ZawodowyStream dowiesz się, jak zostać badaczem/badaczką danych, jakie kompetencje są kluczowe w tym zawodzie i w jak różnorodnych obszarach możesz znaleźć zatrudnienie.
W wydarzeniu można wziąć udział bez opłat i bez rejestracji. Wystarczy w terminie spotkania wejść w link: https://youtu.be/qpRg6Alymnw
Praktycznymi wskazówkami i doświadczeniem podzielą się z nami Aleksandra Magiełda , specjalizująca się w analizie danych klinicznych, i Bartosz Kowalski  z działu Business Science w domu mediowym MediaCom.
 Dane to jeden z najcenniejszych zasobów każdej organizacji, niezależnie od branży. Osoby, które nauczą się przekuwać surowe dane w wartościową analizę, nie będą miały problemu ze znalezieniem ciekawej i dobrze wynagradzanej pracy. Już dzisiaj organizacje w Polsce i na świecie na potęgę rekrutują specjalistów z obszaru data science, co potwierdza ogromna liczba ogłoszeń na tego typu stanowiska w popularnych serwisach rekrutacyjnych.
Podczas spotkania dowiesz się m.in.

• W jaki sposób analiza danych przyczynia się do rozwoju medycyny i branży reklamowej?
  • W jakich innych branżach w Polsce i za granicą poszukiwani są specjaliści z obszaru data science?
  •  Co oznaczają takie pojęcia jak big data, business intelligence i machine learning?
  •  Co trzeba umieć i jakie szkoły ukończyć, aby zostać zostać badaczem danych?
  • Jakie kompetencje miękkie powinien posiadać dobry analityk?

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa przede wszystkim tegorocznych maturzystów ze Skłodowskiej ale także wszystkie osoby zainteresowane tematem.

Katarzyna Zglinicka
Szkolny doradca zawodowy